Як робити рерайт?

rrписьмоНаше завдання — зробити вихідний, розтиражований в інтернеті текст унікальним, ніде раніше не зустрічався з комбінації слів. Тобто зробити рерайтінг тексту — переписати своїми словами, зберігши зміст.

Сайти, що містять неунікальний контент, банятся і потрапляють під фільтри пошукових систем і, отже, не можуть розраховувати на високі позиції в пошуковій видачі. А від цього безпосередньо залежить популярність і відвідуваність ресурсу.

Усім потрібен тільки унікальний, ніде раніше не опублікований текст. Зробити текст, опублікований в інтернеті, унікальним, можна з допомогою рерайтингу (рерайт — розм.)

Кілька рад по рерайтингу:

  • Не варто рерайтить текст шляхом переведення всіх підряд дієслів у жалісливий заставу. Цим способом найпростіше зробити текст унікальним, але це ж і перша ознака неякісного рерайтингу. Середні і великі пропозиції, при застосуванні цього методу, стають величезними і гірше читаються.
  • Не варто зводити рерайт до заміни всіх (або майже всіх слів оригіналу) синонімами. Деякі бояться змінювати структуру пропозиції і намагаються виїхати на синоніми. Це в корені неправильний крок. Структуру початкового пропозиції змінювати можна і потрібно.
  • Якщо абзаци робочого тексту не збудовані у вигляді логічно незмінною конструкції — можна сміливо міняти їх місцями.
  • Значення всіх зустрічаються слів, в яких ви не впевнені, перевіряйте у словнику. Ви повинні точно знати про що пишете.
  • Заголовок також вимагає рерайта, якщо замовником не озвучено зворотне.
  • Не забувайте перевіряти унікальність написаного тексту. Вимоги замовника повинні дотримуватися.
  • Намагайтеся зберегти обсяг, стиль і зміст вихідного тексту, тому що це рерайт. Не допускайте стилістичних помилок в догоду унікальності. При рерайті не можна придумувати якісь факти, яких немає у вихідному тексті. Одним словом, можна оперувати тільки тим, що є у вихідному матеріалі.
  • Тричі перечитайте текст перед відправкою. Якщо вам повернули замовлення на доопрацювання — не турбуйтеся, хрест на вас ще не поставлено. Доработаете якісно — будете співпрацювати з цим замовником далі.
  • Найпростіший спосіб зробити якісний рерайт — просто переписати текст своїми словами, слідуючи від пропозиції до пропозиції.

Рерайтінг має не меншу популярність, ніж копірайтинг. На перший погляд, ця робота значно легше, ніж та, коли потрібно заново створювати тексти. Але насправді це не так…

Рерайт тексту — це ретельна переробка, виклад своїми словами, зберігаючи первинний зміст і стилістику. Рерайт не допускає самовільне тлумачення фактів, подій, та інших даних з вихідної статті. Завдяки йому можна використовувати в якості контенту сайту переписані статті, які пошуковими машинами сприймаються як унікальні.

Щоб створити на основі вже написаного матеріалу унікальний текст, потрібно відмінне володіння російською мовою, багатий словниковий запас, добре знати синоніми, омоніми й антоніми, словом те, що дозволяє переробляти текст в іншому вигляді викладу із збереженням змісту оригіналу.

У моїй практиці був випадок, коли від замовника надійшла прохання написати основний текст обсягом не більше 2 тисяч символів і зробити рерайт п’ять разів одного і того ж тексту… Я не користувався ніякими генераторами текстів, мені вдалося практично шість разів описати по-різному одне і те ж, не дублюючи пропозиції та окремі словосполучення. Це була титанічна робота.

Даний приклад я навів з єдиною метою — розвіяти міфи про те, ніби рерайтінг простіше пареної ріпи і відповідно оплата нижче. Як бачите, серйозний рерайт коштує недешево, але зате можна бути впевненим у його якості.

Унікальність тексту перевіряють програмою Advego Plagiatus, яку можна завантажити на сайті Advego. Важить вона близько 2 Мб. Викачуємо і встановлюємо Advego Plagiatus на свій комп’ютер. Запускаємо. Вставляємо текст у рамку і вибираємо «Перевірка унікальності» — «Глибока перевірка». Можна використовувати й інші програми і сервіси з перевірки унікальності текстів.

Програма перевірить текст на збіги в мережі і покаже результат. Не унікальні відрізки тексту програма підсвічує жовтим кольором. Для повної унікальності переписуємо підсвічені місця іншими словами і знову перевіряємо.

Якщо показує 100% унікальності, текст повністю унікальний. У різних завданнях потрібна різна унікальність текстів. Це пишеться в умовах роботи. Перевіряти треба, для вірності, 2-3 рази підряд, оскільки Advego Plagiatus може видавати різні результати.

2

При рерайтинге тексту, довгі речення можна розбивати на декілька коротких. З коротких можна робити довгі. Міняємо порядок слів у реченнях.

Міняємо місцями абзаци тексту. Видаляємо непотрібні слова або замінюємо, де можна, своїми.
Приклад: «Комбінуйте всі методи» може виглядати як «комбінуйте способи, враховуючи кожен«.

Цифри можна міняти на слова. Якщо йде перерахування чого-небудь, то можна змінювати порядок записів, додавати або прибирати з кожної окремі слова або словосполучення.

Другорядні моменти можна опускати. Головне, щоб не змінювався загальний зміст фрази і тексту. Не забувайте ставити пробіли після розділових знаків. Деякі рерайтери читають вихідний текст, складають її план і через хвилин 15 переписують його за цим планом.

Наприклад, потрібно зробити рерайт рецензії на фільм. Можна знайти з допомогою пошуковика ще одну рецензію, крім тієї, що додається до завдання і писати з обох. Просто переписати текст своїми словами. Ось приклад такої роботи. Треба було зробити глибокий рерайт рецензії на фільм «Кромовъ» (2009). Вихідний варіант рецензії:

rerait

Як бачите, нічого складного. Просто переписано своїми словами. Унікальність нашої рецензії — 100%.

Навіть текст новости, розтиражований в інтернеті в тисячах копій, неважко зробити на 100% унікальним. Єдиного алгоритму тут немає, більшість навичок з рерайтингу приходить з досвідом. Чим інтенсивніше працюєте, тим швидше і легше, з часом, вам робити рерайт текстів.

І дивимося відео про те, як робити рерайт:

——————————————————- 

Повернутися на Головну сторінку

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code