Секрети успішних статей

Секреты создания успешных статей

napisanie-statey

Інтернет-читачі люблять конкретну інформацію. Люди нишпорять у всесвітній павутині в пошуках відомостей, які дають вичерпні відповіді на запитання (як позбутися від прищів? чому гріється ноутбук? тощо), які допомагають вирішувати проблеми, показують дорогу до успіху або здоров’ю. Великим попитом користуються статті, що дають найбільш корисні і правильні рішення.

Які кроки треба зробити, щоб ваша стаття стала успішною?

1. Правильне форматування тексту

pokupka-statey

Недавні дослідження відомого гуру веб-юзабіліті Якоба Нільсена, результати яких були опубліковані на сторінках New York Times, показали, що лише 16% користувачів повністю читають статті в інтернеті, інші ж просто сканують їх. Тому дуже важливо правильно відформатувати текст. Ретельно підібрані методи форматування створюють візуальні підказки, що допомагають відвідувачеві швидко переглядати інформацію і знаходити цікавлять його відомості.

 

Кілька елементів форматування, покращують юзабіліті тексту:

 • Заголовки
 • Підзаголовки
 • Маркіровані списки
 • Нумеровані списки
 • Виділення ключових слів
 • Прості пропозиції
 • Комфортний шрифт
  Надмірне використання будь-яких або всіх цих елементів може привести до втрати якості.

2. Будьте короткими

Утримувати увагу веб-читачів простіше, пропонуючи короткі повідомлення. Ви прикладаєте зусилля, щоб завоювати увагу користувача, проте він може не дійти до висновку, що містить головну інформацію, загрузнувши в нескінченних текстових блоках.

3. Придумайте заголовок, що б’є наповал

чсанег8шчу5к

Нічим не примітне назва легко дозволить вашій статті зникнути в морі інших, таких же сірих і нудних заголовків, якими забита видача пошукових машин. Намагайтеся створити заголовок, який просто «протягне руку і схопить читача за комір». Зробіть його коротким. Створіть інтерес. Увімкніть основні вигоди і натякніть на вирішення проблем.

Складання переконливих заголовків теж вважається мистецтвом. Ви швидше зверніть увагу на статтю – «Як писати тексти для Web» або «5 професійних секретів написання відмінних статей»?

Однак для статей, заточених під який-небудь популярний запит користувачів, кращим варіантом заголовка буде сам запит. Припустимо, ви пишете інформаційну статтю на тему ремонту ноутбуків, висвітлюючи питання чому гріється ноутбук, тоді і назва статті повинна складатися з самого запиту – чому гріється ноутбук. Це буде інформативно і правильно з точки зору оптимізації статті.

4. Говоріть з цільовою аудиторією

Ваша інформація не для всіх. Уникайте узагальнень. Виберіть одного або члена сім’ї, який зацікавлений в даній темі. Напишіть статтю разом з ним і для нього. Або просто уявіть, що спілкуєтеся з близькою людиною. Тоді ваш текст буде представницьким і доброзичливим. І в ньому не буде різких вказівок – зробіть це, зробіть то, не робіть цього. Подібний стиль дозволить збудувати довірчі відносини з читачами.

5. Додайте практичної користі

Намагайтеся включати корисну, цінну інформацію в статтю. Поділіться своїми знаннями і досвідом. Ваші історії і реальні приклади задовольнять потребу читача в практичної інформації, викличуть довіру до статті і позитивні емоції.

6. Вибирайте правильний макет статті

Краще використовувати короткі речення та виражатися просто і ясно. Виберіть макет статті з декількох форматів – «статті з практичними рекомендаціями», «список рад», «питання-відповідь», «проблема-рішення».

У статті має бути введення й короткий ємне резюме. Ваші читачі не хочуть отримати лише список нудних фактів. Вони хочуть говорити з вами, читаючи представницьке введення, практичні підказки з певними висновками і резюме, засноване на вашому досвіді. І якщо ви виправдаєте сподівання, то отримаєте вдячних слухачів, які завжди порекомендують вас своїм друзям і колегам.

7. Пишіть для людей

476в4

Не приправляйте статтю великою кількістю ключових слів на догоду пошуковим системам, якщо на те немає конкретних вимог. Ці рекомендації про те, як писати успішно для Мережі, а не пошукових систем, в кінці кінців. До того ж, оптимізація по ключам на даний момент значить набагато менше поведінкових факторів.

8. Звертайтеся до емоцій читача, особливо якщо хочете щось продати. «Я пішов на прогулянку» або «Я пішов на прогулянку в чудовий літній вечір». Яку прогулянку ви б віддали перевагу?

9. Робіть зрозумілі анкор

Відвідувач повинен ясно розуміти, куди веде та чи інша посилання на сайті. Варто уникати таких анкоров, як: «тут», «натисніть тут», «там» і т. д. І нехай оптимізатори рвуть на собі волосся і кричать що це зараз найбільш ходові анкор, ми ж говоримо про користь для читачів, а оптимізаторів з їх seo посиланнями поки залишимо в спокої.

Ще кілька порад:

 • Довгі параграфи є, як правило, прийнятними для друкованих ЗМІ; вони не для Мережі
 • Зберігайте простий стиль викладу матеріалу
 • Використовуйте діаграми і просто картинки, щоб проілюструвати ваші тези. Корисний зміст може і повинно йти поза основного кліпарта, щоб залучити уяву читачів
 • По можливості уникайте використання технічних та інших спецтермінів, крім випадків, коли це дійсно необхідно. Якщо все ж довелося їх використовувати, ставте посилання на пояснювальні матеріали.
 • Не поспішайте публікувати тільки що написану статтю. Прочитайте її через годину в іншій обстановці, бажано вголос, і можливо ви помітите і виправите деякі недоліки

Бажано не забувати ці прості принципи при створенні будь-яких текстів для Web. Дані рекомендації спрямовані на поліпшення якості ваших статей.

Пам’ятайте, що ви пишете для відвідувачів, які аж ніяк не зобов’язані читати вашу писанину. Думайте в першу чергу про людей. Якщо стаття сподобається читачам – її полюблять та пошукові машини.

Повернутися на Головну сторінку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code