Вчимося писати статті

вкепр

Журналісти, копірайтери і блогери на початку своєї діяльності задаються питанням: як навчитися писати статті на продаж, » для своїх сайтів і т. д. Статті повинні пробуджувати інтерес аудиторії, текст повинен легко читатися, нести максимум корисної інформації і бути зрозумілим. Здавалося б, що може бути простіше ніж сісти і записувати свої думки, знання або переказувати яку-небудь інформацію. Однак у процесі виникає безліч труднощів, але за бажання кожен зможе навчиться писати статті.

З чого почати?
Якщо ви вирішили писати статтю, слід визначитися з темою і аудиторією (стать, вік, соціальний статус тощо). Після цього можна братися до збору інформації. Її достатньо на просторах всесвітньої павутини, однак варто віддавати перевагу тільки надійним авторитетним джерелам. Можна брати інформацію з закордонних сайтів. Навіть якщо тематика дуже знайома, не завадить почитати статті інших авторів, дізнатися думку людей і ознайомитися з останніми новинами в тій чи іншій сфері.

Перше, на що звертає увагу читач – це заголовок. Він повинен розкривати суть статті і викликати бажання ознайомитися з усім текстом. Тому часто в заголовках використовують інтригу, провокацію або виклик. Рекомендується також застосовувати цифри – вони привертають увагу.

Найскладніше – почати писати. Слід налаштуватися, зібратися з думками і записати те, що перше прийде в голову і вже від цього відштовхуватися (по завершенні статті початок можна буде переробити).

Як правильно писати статті
Щоб навчитися писати читаються і цікаві статті, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

stati

1. Перше, з чим потрібно визначитися – це структура. Текст має бути введення (коротко описується головна думка), основна частина (розвивається тема) і висновок (підводяться підсумки). Писати статтю потрібно за принципом «перевернутої піраміди», який полягає в тому, що основна інформація знаходиться на початку. Таким чином, вирішуються декілька завдань: привертається увага до тексту, доноситься основна думка і викликається інтерес у читача.

2. Створення інтриги. Будь-яку статтю можна написати таким чином, що читачеві захочеться переглянути її до кінця, щоб дізнатися всі моменти, що стосуються теми.

3. Слова в тексті повинні розташовуватися в порядку їх значущості. Пропозиції краще починати з підлягає, далі – присудок, і інші члени. Сильні дієслова здатні підсилити смислове навантаження. Не потрібно використовувати причетні і дієприслівникові обороти. Варто також уникати слів-паразитів і вступних слів.

4. Не слід використовувати стандартні кліше і штампи. Коли в статті багато приїлися виразів, вона стає нудною для читача.

5. Складні речі слід описувати простою мовою. Не потрібно використовувати хитромудрі фрази. Невідоме поняття пояснюється загальновідомими термінами. Щоб доступно для читача подати складну тему, автору доведеться самому детально вивчити її. Якщо в тексті зустрічаються абревіатури — їх потрібно розшифрувати, незнайомим словами потрібно пояснення.

6. Великий обсяг статті не завжди свідчить про її корисність. Якщо в тексті багато «води» і загальновідомої інформації, він стає нудним для читача. Оптимальний розмір статті від 1500 до 3000 знаків. Вона повинна бути змістовною, з точними даними і конкретною інформацією.

7. Однокореневі слова не варто писати в сусідніх пропозиції. Також по тексту не повинно бути переспама.

8. Для кращого сприйняття використовуються нумеровані або марковані списки. Статтю необхідно розбити на логічні частини, які поділяються підзаголовками. Писати слід простими словами, пропозиції не повинні бути занадто довгими.

9. Переказ однієї або декількох статей називається рерайт, якщо ж описується власний досвід і знання – копірайт. Однак, коли потрібна певна унікальність (зазвичай від 90 до 95% при перевірці спеціальними програмами), у тексті не повинно бути багато комбінацій слів, які використовуються в інших текстах.

Як навчитись правильно писати статті

ікеіу

Якщо є бажання розвиватися в сфері написання текстів, слід почати вчитися у людей, які давно і успішно цим займаються. Досить буде знайти досвідчених блогерів або копірайтерів (залежить від цілей написання статей), періодично відвідувати сайти, де описуються різні фішки, які можна використовувати в текстах, даються рекомендації і надається навчальна інформація. В мережі повно безкоштовних книг, прочитавши які можна значно вдосконалити свої знання. Варто також почитати статті досвідчених авторів, таким чином, можна познайомитися з різними стилями і прийомами.

Грамотність теж ніхто не відміняв. Звичайно ж, існують відповідні програми, які перевіряють текст і визначають різного роду помилки, однак, навіть вони можуть деякі з них пропустити. Тому варто періодично відкривати правила російської мови і повторювати граматику, пунктуацію, орфографію і т. д.

Розширити словниковий запас допоможе читання книг. Слід взяти за правило в день читати хоча б 5-10 сторінок. Щоб швидше навчиться писати статті, необхідно займатися цим регулярно. Наприклад, для початку ставити для себе цілі – 2-4 тексту в тиждень і поступово підвищувати планку. Згодом для написання якісної статті у 2000 знаків буде потрібно всього кілька годин.

Після того, як стаття написана, треба відкласти її на деякий час і пізніше повернутися, щоб виправити помилки і прибрати слова-повтори і помилки. Необхідно читати вголос, і якщо на якомусь моменті трапляється заминка – краще його переписати, некрасиві фрази варто переробити і також виключити надлишкові слова. Потрібно переконатися, що у статті повністю розкрита тема і читач зможе знайти відповідь на своє питання.

Типи та стилі статей
Кожному типу статті притаманний певний стиль. Наприклад, текст на медичну тематику пишеться в науковому стилі, а розповідь про подорожі можна подати у розмовному або публіцистичному. Виділяють такі основні типи статей:
огляд (часто пишеться під певні запити);

 • інтерв’ю (такий текст подається у форматі «питання-відповідь»);
 • мотивуюча стаття (спонукає до дії: щось купити, подивитися або почати робити);
 • стаття, що відповідає на питання «як» (це можуть бути покрокові інструкції, майстер-класи або відповіді на конкретні питання; такі тексти дуже
 • популярні серед читачів);
 • новина (розповідь про подію, яка відбулася в певний час);
 • есе (вираз індивідуальних вражень, міркувань і думок автора).

Статті можна писатися в різних стилях:

 • розмовний (вважається самим простим і добре сприймається читачами, в тексті можуть використовуватися жарти і жаргон, для нього характерна
 • вільна структура і експресія);
 • публіцистичний (відмінно підходить для копирайтерских текстів, у статтях немає складних синтаксичних конструкцій і використовуються прості терміни);
 • науковий (характерна структурована подача інформації, зустрічається специфічна термінологія, немає нічого зайвого);
 • офіційно-діловий (сухий виклад фактів, використовується канцеляризм).

Крім цього, кожному автору притаманний власний стиль подачі матеріалу. По початку його складно визначити, так як він виробляється з часом. Не варто намагатися копіювати стиль інших авторів.

Цілі, заради яких пишуться статті бувають різними: деякі публікують їх на своєму сайті або блозі, інші займаються цим під замовлення або виставляють на продаж у віртуальному магазині. Замовники, які купують тексти, вказують певні вимоги, і їх обов’язково слід дотримуватися, щоб робота була оплачена. Це може бути унікальність, ключові слова або теги, які потрібно розмістити по тексту, певна структура і т. д.

Для початку рекомендується пописати просто для себе або для продажу в магазин на знайому тематику. Навряд чи з першого разу вийде якісний текст, тому можна віддати його на перевірку коректору, який вкаже на помилки і дасть подальші рекомендації. Чим більше ви пишете, тим краще виходять ваші статті. Але крім цього необхідно постійно вдосконалювати свої знання та навчатись у більш досвідчених авторів.

Повернутися на Головну сторінку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code