Дохід копірайтера

Скільки може заробляти копірайтер?

Я заробив більше грошей, ніж хто б то не був в історії світової реклами. І я витрачав більше. Але я завжди вартий своїх грошей.»
(Альберт Ласкер. Найбільший копірайтер 20-го століття).

a

Скільки може становити заробіток копірайтера? Який верхній межа? Автор, що пише виключно для текстових бірж може розраховувати на невеликий дохід в середньому 50-300 доларів в місяць. Той же автор, відпрацював на даному терені деякий час, вже має постійний кістяк з перевірених замовників, які справно платять за 250-600$ в місяць. Копірайтери з розкрученими іменами, такі як Дмитро Кіт, Юлія Вовкодав і т. д. можуть розраховувати на 1500-3000$ щомісяця, з урахуванням платних консультацій і семінарів.

Але є монстри копірайтингу. Їх прибутку практично не обмежені. Для прикладу, кращим копірайтером двадцятого століття був визнаний Девід Огілві. Його рекламне агентство «Ogilvy @ Mather» мала річний оборот у 10 млрд. доларів, і було продано засновником у 1988 році за 800 млн. доларів. Багато хто, прочитавши ці рядки, «фыркнут» – це ж рекламна діяльність, а не копірайтинг. Як це можна порівнювати? – Виявляється, можна.

Справа в тому, що спочатку термін «Копірайтинг» відносився лише до реклами. А саме – копірайтинг це мистецтво створення слоганів, девізів, брендів, написання рекламних та іміджевих текстів. Більшого від цього терміна не потрібно. Саме в цьому визначенні дзвенять багатомільйонні прибутки як копірайтера, так і його клієнта.

b

Вашому клієнту, за великим рахунком, не потрібна краса слів і ваш унікальний неповторний стиль автора. Його не цікавить заголовок і фабула. Йому глибоко плювати на дипломи і рейтинги того чи іншого копірайтера. Все що потрібно вашому клієнтові, – це щоб куплений текст успішно продавав товар кінцевому споживачеві. Тому, якщо народжені вами «пасажі» збільшили продажі клієнта на 20-30 відсотків, можна сказати що вам вдалося написати дійсно хороший і «дорогий» текст. І ви маєте право набивати собі ціну.

Девід Огілві писав, що за свою майже п’ятидесятирічну кар’єру він створив не більше трьох десятків дійсно чудових текстів. Два десятки цих текстів увійшли в підручники реклами і продовжували продавати через двадцять років після їх створення. Але навіть король копірайтингу не був творцем «самих-самих» текстів.

Як писав сам Огілві: «Мені траплялися тексти, за допомогою яких продавалося не вдвічі-втричі, а в дев’ятнадцять разів більше товару, ніж за допомогою такого ж рекламного тексту, написаного по-іншому. Обидва тексти займали одну і ту ж площу, обидва виглядали на перший погляд однаково, обоє утримували талановиті фотографії рекламованого товару. Різниця була лише в підході до написання тексту». Тобто той самий кут рекламної атаки, який дозволяє зачепити клієнта на внутрішні переживання і змусити не тільки дочитати ваше творіння, але і пробудити споживчий інтерес.

c

Найстрашніше, що іноді зустрічаються тексти, які замість того, щоб продавати, навпаки відлякують покупця якою-небудь своєю стороною. Та продажу вашого клієнта, замість того щоб рости, – починають падати. І якщо клієнт – серйозна організація з хорошим аналітичним відділом, то ваша творчість не пройде непоміченим. Природно, цей клієнт одразу ж перестане бути вашим. Тому дуже важливо знати психологію кінцевого споживача. Необхідно чітко розуміти тонку грань між радою і примусом.

Якщо ви тільки починаєте писати такі тексти, то варто звернутися до тієї частини людської психіки, яка оперує на рівні рефлексів. Нехай ваш текст стане органічним продовженням рефлексивної реакції споживача. Необхідно засвоїти на рівні власних рефлексів істину, що вас читають не читачі, не шанувальники вашої творчості, а споживачі, які повинні купувати завдяки вам. Допомагайте їм у цьому, але не примушуйте. Шукайте ті наші з вами (адже ви теж споживач) струнки душі, які штовхають нас з вами дістати гаманець і передати гроші продавцю.

«Хочеш бути оригінальним? Для чого? Якщо ти бажаєш відрізнятися тільки заради самої оригінальності, – то можеш прокидатися вранці з носком у роті» (Лео Барнетт)

«Копірайтери забувають про те, що вони всього лише торговці, і намагаються стати акторами. Замість зростання продажів вони прагнуть до бурхливих овацій» (Клод С. Хопкінс)

 

Повернутися на Головну сторінку

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code