Контент

contentКонтентом в інтернеті прийнято називати інформаційний вміст сайтів. Під визначення «контент» потрапляють не лише тексти, опубліковані на сайті, але й зображення, відеоінформація, банери і все інше зміст сайту, яке несе інформаційне навантаження.

Однак, в першу чергу, термін «контент» відноситься до текстового змісту сайтів, так як саме текстовий матеріал є головною інформаційною складовою більшості ресурсів в Інтернет, будь то: статті, замітки, повідомлення, коментарі, огляди, описи товарів або щось інше. Тому, вживаючи слово контент, найчастіше мають на увазі саме текстове наповнення.

Основні ознаки і властивості вмісту

priznakiУнікальність – мабуть, головна властивість будь-якого контенту. Унікальним вважається контент, який не був опублікований в інтернеті раніше. Пошукові машини, скануючи сайти, заносять всі тексти, зображення, ролики) у свої бази даних. Знайшовши нову статтю на будь-якому ресурсі, вони, в першу чергу, звіряються зі своєю базою даних, шукаючи збігу по фразах, використовуваним у побудові речень, і дуже швидко визначають – унікальний це текст чи ні. Якщо збігів з наявними в базі текстами не знаходиться – такий контент вважається унікальним повністю (100%).

Унікальність текстів вимірюється у відсотках. 90-100% – висока унікальність. Створено спеціальні програми, що дозволяють користувачам самостійно визначити унікальність будь-якого тексту. Найбільш популярні і точні: Advego Plagiatus, Etxt антиплагіат. Приблизно те ж саме з відеороликами та зображеннями, але тут відсотків немає – об’єкт або унікальна, або ні. Якщо хочете просунути і розкрутити свій сайт – наповнюйте його тільки унікальним вмістом.

Детальніше про унікальність текстового контенту.

Метод створення – створювати контент для сайту можна кількома способами:

  • рерайт – переписування чужих статей своїми словами
  • копірайт – написання статті самостійно від початку і до кінця
  • копіювання копіювання статей з чужих сайтів, без будь-яких змін (копіпаст)
  • сканування – сканування друкованих видань для публікації в Інтернет

Де взяти контент для сайту?

Якщо ви не бажаєте або не маєте можливості писати статті самостійно – ви можете їх просто купити чи замовити копірайтерам. Ресурси, які займаються створенням і продажем текстів, називаються біржами контенту. Найбільш відомі біржі контенту в Рунеті: Advego.ru, TextSale.ru, Copylancer.ru, Etxt.ru. На даних майданчиках ви можете вибрати і купити тексти для своїх сайтів (в магазинах статей цих бірж), або там же замовити написання цих статей копірайтерам.

Копірайтер – людина, що пише тексти для сайтів.
Тексти для сайтів поділяються на такі категорії:

  • рекламні тексти (рекламують товари або послуги)
  • слогани (рекламні гасла)
  • інформаційні статті (найпоширеніший вид)
  • огляди
  • описи товарів (для інтернет-магазину)
  • пости (коментарі на форумах, блогах, відгуки)

Авторське право і крадіжка контенту

vorovstvoЧерез простоту виконання і, загалом-то, відсутності реального покарання, в Рунеті процвітає злодійство контенту. Здавалося б, чого простіше – скопіював статтю з чужого сайту і вставив на свій (той самий копіпаст), не поставивши навіть посилання на першоджерело. Звичайно, на текстовий контент розповсюджується дія авторського права, але чи ви будете оформляти це саме право і посвідчувати права на кожну свою статтю у нотаріуса – велике питання.

Проте, тим, хто копіює контент з чужих сайтів, потрібно уявляти собі кілька важливих моментів: перше – якщо господар контенту зареєстрував і нотаріально оформив права на свої тексти, він може подати на вас у суд, який безсумнівно виграє і ви заплатите вагомий штраф; друге – пошукові системи прекрасно бачать, що ви опублікували контент, раніше вже опублікований на іншому сайті, тобто унікальність вашої статті становить 0%, і тому високі позиції в пошуку сворованная стаття ніколи не займе. Та й взагалі, сайти з копіпастом пошукові системи пессимизируют (не ранжирують високо), накладають на них різні фільтри, а Яндекс, найчастіше, просто не індексує.

Спеціально для боротьби з крадіжкою контенту, пошуковою системою Яндекс був введений інструмент «Оригінальні тексти». Гугл, внаслідок своєї швидкості, і так добре знає, на якому сайті стаття з’явилася раніше, і всі інші сайти, опублікували даний контент, вважає плагіаторами.

Оптимізація контенту
Для того, щоб контент (статті) займали високі позиції в пошуку, існує таке поняття, як оптимізація контенту під пошукові системи. Оптимізація статей включає в себе: правильний підбір ключових слів, під які оптимізована стаття; цікаве, легкочитаемое, розбите на підпункти (для зручності сприйняття) зміст (поведінкові фактори), правильне використання тегів в тексті і інші чинники, які беруться до уваги пошуковими системами.

Оптимізація статті допомагає зайняти сторінці сайту з цією статтею найбільш високі позиції в пошуковій видачі. Чим вище позиція статті в пошуковій видачі, тим більше людей клікає по даному посиланню і переходить на сайт з даною статтею. Адже набравши (наприклад) у пошуку Яндекса слово «контент» ви переходите за першим же посиланням, які надала вам пошукова машина, а не йдете дивитися сайти на десятій сторінці.

Таким чином, кожна оптимізована і займає високі позиції стаття має переходи користувачів з пошукових систем, а якщо таких сторінок сайту багато, то і переходів набирається велика кількість, а переходи (відвідуваність сайту, трафік) якраз те, до чого прагне будь-який власник сайту. Маловідвідуваній сайт не приносить його господарю ні морального, ні матеріального задоволення.

CMS (Content management system – Система управління контентом)
Для більш зручного управління контентом сайту застосовуються системи управління контентом, а простіше кажучи – движки. Найпоширеніші CMS: WordPress, Joomla, DLE. Системи управління контентом – це ні що інше, як спеціальні програми, які дозволяють з легкістю змінювати, додавати, редагувати вміст сайту. Створити сайт під управлінням CMS може людина, мало або зовсім не знайомий з мовами програмування. Якщо раніше більшість сайтів робилося вручну, код писався у звичайному текстовому редакторі, то зараз абсолютна більшість ресурсів створюється на основі і під управлінням різних CMS – це зручно, просто, вигідно.

В заключенні хочеться сказати про те, що саме контент є основою будь-якого сайту, так і мережі Інтернет в цілому. Люди приходять в Мережу за інформацією, яку знаходять на сторінках Всесвітньої павутини у вигляді текстів, картинок, відео та інших різновидів такого звичайного, але такого потрібного всім контенту.

 

Повернутися на Головну сторінку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code