Як привернути увагу, зацікавити й утримати читача?

i4У вас є бажання писати статті, які стовідсотково будуть привертати увагу нетерплячих, вічно поспішають і розпещених читачів?

Крім таких речей, як хоча б невеликий письменницький талант, розвинену уяву і наявність деякого досвіду, існують і цілком відчутні, чисто практичні перевірені прийоми, які допоможуть «залучити, утримати та захопити» інтерес читача.

Заголовок. Якщо ваш заголовок привернув увагу читача, все інше – марна праця, прочитана стаття не буде, з великою часткою ймовірності. В Мережі величезний вибір інформації на будь-яку тему і ваш читач швидко знайде більш цікавий заголовок і піде. Виходячи з цього слід визнати, що заголовок статті має першорядне значення.

Кілька формул початку ефективного, чіпляється заголовка:

Почніть заголовок з:

  • з пропозиції «як…» – «Як зацікавити й утримати читача без видимих зусиль»
  • з питання – «Ви знаєте, в чому секрет нашого успіху…?»
  • з новини – «Нові секрети продаючих текстів»
  • з попередження – «Увага: епідемія невідомої зарази на підході!»
  • з причини – «10 причин, по яких Вам слід замовити тексти у нас»

Використовуйте цифри, як в останньому прикладі заголовка. Такий прийом славно працює.

Детальніше про складання ефективних заголовків ви можете прочитати на сторінці «Як написати правильний заголовок».

Початок статті. Якщо читача заінтригував заголовок і він зважився переглянути текст, то всі його увагу приковує до себе початок статті. Якщо початок статті не захоплює – велика ймовірність «сходження» читача. Зверніть особливу увагу на перші рядки, вони повинні заінтригувати і заманити.

Зверніться до бажань потенційного читача, намалюйте його проблему і покажіть, що зможете допомогти її вирішити, але зробіть це ненав’язливо. Наприклад, краще буде: «Мрієте про схуднення…?» ніж: «Ми Вам допоможемо скинути 50 кілограмів за день».

Текст статті повинен повністю розкривати тему і давати відповіді на більшість виникають у читача питань. Якщо пишете на незнайому тематику, попередньо зберіть необхідну кількість цікавої та практичної інформації через пошукові системи.

Спочатку пишемо в пошук загальну назву теми і вивчаємо перші кілька статей з видачі, в яких знаходимо нові ключові словосполучення з даної тематики, вбиваємо в пошук їх і т. д. Наприклад, потрібна стаття про деревообробні верстати. У такому разі збираємо інформацію про види таких верстатів, про виробників деревообробних верстатів, як і де вони застосовуються, хто їх виробляє і т. д.

Видаляємо з тексту воду і все зайве. Все зайве в тексті благополучно пропускається читачами. Так навіщо захаращувати статтю? Докладніше про те, як писати коротко і просто.

Варто звернути увагу на стиль тексту та його оформлення. Стиль тексту повинен бути достатньо «живою», але без надмірностей. Дотримуйтесь правил орфографії, синтаксису і лексики.

Для додання «жвавості» можна використовувати такі прикметники, як:

передовий
дивовижний
захоплюючий
феноменальний
успішний і т. д.

Або зв’язки, типу:

крок за кроком ви будете…,
читаючи цю статтю ви…,
ви помітили, що…,
і т. д.

Візуальне оформлення. Кілька рад по візуальному оформленню текстів:

Використовуйте зручні для сприйняття шрифти
Не варто розфарбовувати шрифт у всі кольори веселки. Це стомлює
Виділяйте важливі уривки тексту курсивом, жирним, використовуйте списки, цифри
Розбивайте текст на абзаци
Використовуйте підзаголовки. Наразмеченную «простирадло» ніхто читати не буде
Використовуйте цитати, жарти і т. п.

Картинки. Абсолютна більшість читачів в першу чергу звертають увагу на картинку або картинки, оформляють статтю. Якщо навіть заголовок і початок тексту не «зачепили», вдало підібрана картинка, у багатьох випадках, допоможе врятувати становище і текст буде прочитаний. А адже це саме те, на що ми і розраховували…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code