Плагіат

plagiatПлагіат – об’ємне поняття, що означає злодійство будь-яких творів інших авторів і використання цих творів або їх частин у своїх цілях, з присвоєнням авторства. У цій статті розглянемо таке поширене явище, як плагіат текстів в Інтернеті і заходи боротьби з даним явищем.

Так як Інтернет – середовище здебільшого анонімна, багато використовують цю анонімність в злочинних цілях – копіюють статті з чужих сайтів і публікують на своїх ресурсах без посилання на першоджерело. І хоча якщо ви не поставили під вкрадену статтею свого імені, то це називається «піратство», а не плагіат, все ж давайте будемо називати подібні діяння словом – плагіат. Можна назвати це просто крадіжкою, що було б правильніше, але є бажання (в порядку експерименту) заточити статтю під запит «плагіат».

piratstvoДо речі, в буржунеті за плагіат дуже навіть просто сісти у в’язницю і тому даний вид «творчості» там поширений мало. Однак повернемося в Рунет, де плагіат текстів фактично некараний і використовується широко, з розмахом. І найголовніше, що автор статей в ряді випадків мало що може зробити з плагіаторами. Цим вони і користуються. Хтось копіює вміст вручну, хто грабує за допомогою різних програм, але суть від цього не змінюється. Якщо ви пишете більш-менш нормальні тексти – будьте готові до того, що незабаром їх почнуть красти.

Як виявити плагіат?
Виявити копії своїх текстів в інтернеті досить просто, достатньо скористатися будь-якою програмою перевірки унікальності тексту (advego plagiatus, etxt антиплагіат), або сервісом copyscape.com (вставити адресу сторінки, що перевіряється) або подібним.

Як боротися з плагіатом?

Звернутися до власника сайту-плагіатора з проханням поставити посилання на першоджерело, або прибрати статтю
Звернутися до хостеру сайту з плагіатом (через whois домену). Нормальний хостинг завжди зреагує, особливо якщо ви заїкнетеся про те, що наступним вашим кроком буде абуза в пошукові системи, із зазначенням того, що хостер заходів не вжив
Звернутися в пошукові системи (швидше для самозаспокоєння). Якщо Гугл досить правильно визначає сайт з першоджерелом, то Яндекс може помилитися і присвоїти авторство плагіатору, тоді санкції за копі паст дістануться вашого сайту, незважаючи на те, що насправді він є першоджерелом
Перелінковка – вставляти в текст посилання на інші статті сайту (при автоматичному крадіжці статей ви отримуєте посилання на свій сайт і вказуєте першоджерело)
Плагіни, наприклад для WP, правда вони зупиняють хіба що початківців плагіаторів
Одним з головних завдань щодо мінімізації наслідків крадіжки текстів з вашого сайту є швидка індексація нових статей пошуковими системами. У ряді випадків крадений контент швидше індексується на сайті плагіатора, і тоді ваш ресурс з вашої ж статтею стає плагіатором в очах пошукових систем. Щоб такого не відбувалося – потрібно домогтися швидкої індексації статей на сайті. Це досягається шляхом постійного (в ідеалі – щоденного) додавання нових статей (підгодовування робота), посилання з бістро індексованих трастових ресурсів на ваші нові статті, анонси в соцмережах, твіттері, пости в соцзакладках і т. д.

Відразу після публікації нової статті бажано додати текст в «Оригінальні тексти» Яндекс-вебмастер (тільки для сайтів з тіц 10 і більше) і передати адресу нової сторінки в Гугл через «Інструменти для веб-майстрів» – «Діагностика» – «Переглянути як Googlebot» – «Отримати зміст». Так само можна додати адресу нової сторінки в аддурілкі пошукових систем.

Статті з сайту Nejaden.ru теж крали безліч разів, крадуть і зараз. Раніше більшість подібних проблем вирішувалося написанням абузы хостеру плагіатора із зазначенням скопійованих статей та джерела. Після цього статті або знищувались, або закривався і сам сайт, але не завжди. Останнім часом деякі вимагають підтвердження авторства – чи не патент і письмове свідоцтво, завірене у нотаріуса, що ці статті твої. Подібні свідчення коштують чималих грошей, так і клопітно оформлювати право власності на кожну написану статтю.

Один з недавніх прикладів – група Вконтакте, власник якої краде статті з цього сайту. Господар групи на контакт не йде, а адміни ВКонтакте як раз-таки вимагають (на відміну від більшості нормальних хостерів і адмінів нормальних ресурсів) письмового свідчення, що зазначені статті належать сайту Nejaden.ru. Ось така «залізна відмазка» з російським присмаком. Зрозуміло, що все одно ніхто не буде заради цього завіряти авторство у нотаріуса та оформляти інші необхідні папери.

Подібна безкарність процвітає на просторах Рунета і ніхто від неї не застрахований. Цьому сайту два роки, матеріали індексуються швидко і пошукові машини прекрасно знають, де знаходиться першоджерело даних статей. Але зовсім інша справа, коли крадуть статті з молодого сайту, на якому пошукового робота доводиться чекати тижнями. Тут вже треба думати і вирішувати проблему плагіату будь-якими способами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code